Blog > Komentarze do wpisu
Jennifer

Przeraziłam się, gdy zobaczyłam, że na tym blogu wpis był ponad 3 lata temu. Muszę się poprawić. 

Dziś będzie o dosyć enigmatycznej lalce znanej mi z dzieciństwa. Pamiętam jak pisałam pierwszy list do Mikołąja, ledwie nauczywszy sie pisać: "Drogi Mikołaju, przynieś mi w prezncie lalkę Barbie, Dianę, Jennifer lub Fleur". Oczywiscie nie znałam wtedy faktycznej pisowni tych imion (Jennifer w pudle nie widziałam nigdy, więc do końca pewności nie mam jak się to zapisuje). W tych czasach dla mnie wszytskie te lalki to były przyjaciółki Barbie, nie miałam wtedy pojęcia o Teresach, Midge itp. Powyższe lalki widywałam u koleżanek. A tajemnczą Jennifer tylko widziałam u kuzynek, nigdy potem nie natknęłam się na jej ślad. Pamiętam, że ubrana była w długą suknię, czepeczek, a w reku miała torebeczkę. Wszystko to było z białego mieniacego się materiału. Nie mam pojęcia jak on się nazywa, ale dosyć często był wykorzystywany do szycia lalkowych kreacji w latach 80 - tych.

Po latach szukałam Jennifer na Ebayu, ale z daremnym skutkiem. Dopiero jakiś rok - dwa temu odkupiłam od jednej lalkowej blogerki :)


Moja Jennifer ubrana jest w czarny kombinezon poprzeplatami błyszczącymi wszystkimi kolorami tręczy nićmi. Do tego czerwony błyszczący żakiecik, właśnie z tego samego mateiału, co Jennifer spotkanej w dzieciństwie ozdobiony tęczowymi wykończeniami. Brązowe włosy (nie wiem czy były blondwłose Jenniferki - ja widziałam tylko takie) zdobi także tęczoa kokarda. Na nogach lalka ma czarne trzewiczki.

jennifer
jennifer_1
Torebeczka, którą ma w ręku lalka ostała się po kuzynkach. Włąśnie taki kolor miał cały strój tamtej. Czepek też był ozdobiony takimi kwiatkmi. Niee pamięetam kroju sukienki oraz czy miała ozdoby. Tylko, że była długa do ziemi.

jennifer_2
Oczy Jennifer ma szaro - niebieskie. taki trochę inny odcień niż standardowy lalkowy błękit. Usta pomarańczoe lekko rozchylone. Kręcona fryzurka jest charakterystyczna dla lat 80 - tych, nie tylko lalki taką nosiły :)

jennifer_3
jennifer_4
Jennifer z wyglądu przypomina Dianę. Ale jak widać na poniższym zdjęciu, lalki nie są identyczne.

jennifer_5

Jenni doczekała się małej sesji w ruinach zamku w Czersku. Zaszła nawet na wysoką wieżę.

jennifer_7

jennifer_6

wtorek, 06 września 2016, shi4
Tagi: Jennifer

Polecane wpisy

 • Sindy vintage 70

  Uwielbiam mój osiedlowy bazarek. Chociaż niezbyt często można na nim upolować jakąś lalkę, ale jak już się trafi to się gęba cieszy. Tym razem połów zaowocował

 • Petra i Fred

  Trafiła do mnie przypadkiem taka parka: Petra i Fred . Nie wiem z jakiej serii pochodzi lalka, ale jest w całkiem niezłym stanie, zwłaszcza główka, bo ciałko m

 • Niebieskooka Diana

  Hmm, niby w mojej kolekcji miały znajdować się tylko 2 Diany : jedna brunetka i jedna blondynka. No, ale jakoś tak się wyłamałam i zawitała trzecia. A dlaczego?

 • Niebieska Jennifer Lawrence

  Tytuł dzisiejszego wpisu, pewnie budzi w Was przekonanie, że ten koleś, będzie hejtował "Avatara". Jednak nie tym razem. Przedmiotem mojej analizy będzie kolejn

Komentarze
Gość: Ania z DSH, *.centertel.pl
2016/09/21 20:43:33
Jennifer wygląda, jak Diana z poważną miną ;-)
-
stary_zgred1
2016/12/14 22:37:21
Łiii, jaki powrót! A i Jennifer poznaję, bo to chyba ta ode mnie :D
-
mamidana
2017/01/15 01:39:47
Witam :) Gdyby chciała pani kiedyś sprzedać lalką Sandy to bardzo proszę o wiadomość :) Pisałam do pani w komentarzu dwa lata temu a potem uznałam, że blog ten jest zawieszony na zawsze. A tu taka miła niespodzianka :) Pozdrawiam, Danka