Blog > Komentarze do wpisu
Action/Ballerina Sindy (1974)

Uwielbiam niewielki bazarek, który znajduje się koło mnie. I chociaż zwykle spotykam na nim nowsze Barbie, za którymi nie przepadam, to w tych rzadkich razach jak znajduję tam coś dla mnie, to jest to prawdziwa bomba. Tu nabyłam moją Fleur w oryginalnym ubranku i tu niedawno udało mi się wygrzebać z dna pudła niezły rarytasik w postaci nagiej Sindy od Pedigree za całe 6 zł :)

Lalka była zakurzona i brakowało jej jednej raczki. Na zdjęciu poniżej po wstępnym myciu, ale jeszcze kaleka.

sindy

A tu już po zakończonych wszystkich zabiegach pielęgnacyjnych. Jak widać dorobiłam jej łapkę z modeliny. Wyszła trochę przyduża i ma inny odcień, ale jako, ze druga łapka pożółkła ze starości. ujdzie w tłoku. Jak widać Sindy ma artykułowane ciałko. Nie dość, ze zgina rączki, nogi, robi szpagat, to ma także ruchome nadgarstki...

sindy

...oraz talię artykułowaną w dwóch miejscach.

sindy

Wszystko to pomogło mi zidentyfikować ją jako Sindy Ballerina nazywaną także Active Sindy z ok. 1974 roku. Ubrałam ją w różowe tutu. Oryginalnie jej strój to białe body z krótkim rękawkiem, białe kabaretki, kolorowa spódniczka (spotykana w różnych barwach) oraz baletki. Jako, że nie posiadam obuwia pasującego na jej stópkę, lalka na razie tańczy na bosaka.

sindy

Jej blond włoski spięłam na karku w kok podobny do teko jaki lalka powinna mieć w nowości.

sindy

sindy

Uwielbiam fotografować jej głowę. Niebieskie oczyska, czerwone usteczka i rumieńce na policzkach wychodzą na fotkach fantastycznie.

sindy

I ten zadarty nosek :)

sindy

A co mnie w tej buzi zachwyca najbardziej, to wrootowane rzęski, które zachowały się w stanie idealnym.

sindy

ale na fotografowaniu buźki się nie skończyło. Musiałam kliknąć jej kilka fotek w różnych baletowych pozach. Z dala...

sindy

sindy

.... i z bliska.

sindy

sindy

sindy

Na poniższym zdjęciu (pochodzącym z sieci, tak jak i reszta poniższych) widać Sindy Ballerinę w pudełku. Zamiast pionowo zapakowana została poziomo.

sindy

Można bylo ją kupić w 3 wariantach kolorystycznych włosów: Blond, brązowe i rude. 

sindy

A tu body bez spódniczki. Ci co śledzą mój pamelkowy blog na pewno od razu skojarzyli to ubranko, które podobnie jak face mold został pożyczony właśnie od tej Sindy :)

sindy

piątek, 03 sierpnia 2012, shi4

Polecane wpisy

Komentarze
Gość: dollbby, *.cn.net.pl
2012/08/04 10:16:26
sliczna :DD Sam ją mam to wiem ;pp Ale łapsko nieziemsko wygląda <hahaha> ;pp
-
stary_zgred1
2012/08/04 14:22:49
6 złotych? Toż to bezcen. A łapka dorobiona profesjonalnie. Na początku myślałam, że pożyczyłaś ją od jakiejś innej lali, a tu - niespodzianka, rączka robiona samodzielnie :)
-
ziutek44
2012/08/17 21:39:33
alez sliczna:)